Co to są presety?

Presety to ustawienia dopasowane do fotografii ich twórcy.

Oznacza to, że niekoniecznie jednym kliknięciem odmienisz całe swoje zdjęcie. Będziesz musiał na przykład je przyciemnić czy rozjaśnić w zależności od ustawień Twojej fotografii. Chociaż na pewno zdarzy się w przypadku, gdy masz podobne parametry zdjęciowe do naszych, że jednym kliknięciem uzyskasz spektakularne efekty.

Musisz pamiętać, ze preset dostosowany jest pod konkretne zdjęcie. Jeśli chcesz, żeby u Ciebie wyglądał perfekcyjnie, to musisz go zmodyfikować.

Jest to banalnie proste. W Lightroomie masz intuicyjne suwaki, które pozwolą Ci na wypracowanie swoich własnych ustawień. Preset jest narzędziem i daje Ci gotową kolorystykę. Jeśli masz już gotowy preset, kwestia dostosowania go do swoich potrzeb jest banalnie prosta.

Przed przystąpieniam do instalacji presetów zapoznaj się z instrukcją instalacji.

Na początek naszego instagramowego przedsięwzięcia stworzyliśmy i zebraliśmy w jedną całość presety, z których będziesz mógł korzystać podczas obróbki swoich zdjęć. Presety uniwersalne są do nabycia w naszym sklepie, natomiast każdy, kto zakupi Poradnik Instadroga do sukcesu otrzyma za darmo 4 presety jesienne, które są do pobrania razem z nim. Mamy nadzieję, że nasze presety dadzą Ci podłoże do zabawy fotografią, do oswojenia się z nią, a ich efektem będą piękne zdjęcia. Będzie nam niezwykle miło jeśli podzielisz się efektami Twojej pracy i oznaczysz profil @gosiabednarczuk. Będziemy oczywiście udostępniać Twoje kadry na naszym Instagramie, podpisując Cię jako ich twórcę.

Pin It on Pinterest

Przewiń do góry